Studenci z ASD

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych ANSGK Kutno

W Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie studenci z ASD (ang. Autism Spectrum Disorder) mogą skorzystać z różnych form wsparcia, które pomagają w studiowaniu. Wszelkich informacji o wsparciu dostępnym na ANSGK udziela Centrum wsparcia działające przy Biurze ds. osób z niepełnosprawnościami. Zapraszamy do udziału w projekcie studentów w spektrum autyzmu ze studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich.

Centrum wsparcia przy Biurze ds. osób z niepełnosprawnościami.

ul. Lelewela 7
99-300 Kutno
tel. 24 355 83 40
e-mail: centrumasd@wsgk.com.pl

Dla studentów z ASD

Aby skorzystać z pomocy Biura nie jest potrzebne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Wykładowcy i inni studenci nie będą wiedzieć o tym, czy jesteś sobą z ASD, jeśli nie będziesz chciał o tym mówić. Biuro nigdy nie przekazuje informacji o studentach innym osobom, jeśli nie wyrażają na to zgody. Będziemy mogli przekazać informacje o wsparciu, jakiego potrzebujesz wybranym przez Ciebie wykładowcom wyłącznie na Twoją pisemną prośbę. Wsparcie, jakie możesz otrzymać w ANSGK w Kutnie, nie spowoduje obniżenia poziomu wymagań akademickich. Najważniejsze, abyś wiedział, że możesz otrzymać: 

  • wsparcie asystenta w procesie komunikacji, zarówno w sprawach administracyjnych i dydaktycznych,
  • sami możecie określić jakiego rodzaju wsparcia najbardziej potrzebujecie,
  • nie ponosicie żadnych kosztów,
  • pomoc asystenta dydaktycznego.

Jak umówić się na spotkanie?

Na spotkanie można zapisać się telefonicznie, mailowo lub osobiście na dyżurze.
Telefonicznie –mgr Aneta Moszczyńska 24 355 83 40
Mailowo: centrumasd@wsgk.com.pl
Osobiście – od wtorku do soboty w godzinach od 10:00 do 12:00

DYŻUR PSYCHOLOGA

Biuro Osób z Niepełnosprawnościami zapewnia możliwość skorzystania z pomocy psychologicznej. Wszystkich, którzy borykają się z problemami natury psychologicznej zapraszamy na dyżur psychologa. 

Osoby zainteresowane spotkaniem z psychologiem mogą umówić się na spotkanie dzwoniąc pod numer 24 355 83 40 lub mailowo wsgk@wsgk.com.pl 

Zapraszamy

Skip to content